M@trixXov brlôžtek

   I’ll be there when you fall   And they’ll be no pain at all  And I’ll be your shelter... Your shelter from the storm

Rozhlasové hry

Zoznam rozhlasových hier s krátkym hodnotením...

Podpis Štyroch
Arthur Conan Doyle, SK, 1971; Detektívka, 52min
Slovenčinou s preexponovaným "lj" prerozprávaný Sherlock. Príbeh z knižky (tam ako Poklad z Agry) si moc nepamätám, ale zdá sa, že sa to drží predlohy... Čo mi však vadilo, že nejako moc som z toho nemal, bolo to nenapínavé, nezaujímavé, bez zvratu... No čo poviem.. BORING. Ale neviem, či za to môže origoš alebo hento spracovanie...
Hodnotenie: E; počul som dňa 1. 6. 2012

Podezření
Dorothy L. Sayers, CS, 1997; Detektívka, 41min
Ujo nerád počúva zlé správy, ale nejako sa nevyhne príbehu o nejakej zlatej tete, ktorá primiešáva kyanidík luďom do papania, ktorý je teraz všade v novinách, a o ktorom každý hovorí. Dobre sa to počúvalo, bol som napätý ako guma na trenkoch a pekne to dopadlo :D Chcel som to porovnať s predlohou, ale tú nemáme. Nevadí.
Hodnotenie: B; počul som dňa 2. 6. 2012

Prievan
Uršula Kovalyk, SK, 2012; Romanca, 47min
Len pár dní dozadu (31.5.) mala premiéru táto pôvodná radio drama. Je o dvoch babách. Jedna má 28 a žije si po svojom, druhá má 19, žije s konzervatívnymi fotrovcami a chodí do školy. Dobre sa to počúvalo, rodičia boli uveritelne nepríjemní, nechápaví a na zabitie. No a bolo to aj vtipné :D Aj keď koniec som si predstavoval trochu ináč.
Hodnotenie: B; počul som dňa 3. 6. 2012

Smrt
Woody Allen, CS, 1989; Komédia?, 63min
Dedka (podla hlasu to je dedko, podla príbehu asi nie) v noci prepadnú nejakí jeho známi s tým, že vonku je nebezpečný vrah a treba ho chytiť. No a potom sa tam celú hodinu nič nedialo, alebo som to ja nepochopil, ani vtipné to nebolo (čo podla informácií, čo som našiel, malo byť)... No strašne ma to nebavilo :|
Hodnotenie: F; počul som dňa 4. 6. 2012

Profesor Moriarty
A.C.Doyle, CS, ????; Detektívka, 29min
Ďalší Sherlock, a opäť oničom. Sú v tom dva príbehy - The Final Problem a The Adventure of the Empty House, ale keďže je to všetko natlačené do pol hodiny, je to také, že friško-friško, všetko sa zmelie, ani to nestihne byť napínavé. Úplne zlé bolo, že Watson medzi tými dvoma príbehmi spomínal vlastného autora.
Hodnotenie: E; počul som dňa 5. 6. 2012

Tajemství
Bill Naughton, CS, 1992; Komédia, 61min
Umelec rozpráva o svojom dni, o svojich problémoch so ženou, psom, kocúrom, potenciálnym zamestnávatelom a slúžkou... Miestami vtipné, miestami trapné... Viacej krát sme vyzvaný k vypnutiu rádia. Ale je tam aj pár životných právd, ktoré sú síce blbosti, ale dávajú dokonalý zmysel. Je to dosť dlhé na to, že sa tam nič nestane :D
Hodnotenie: C; počul som dňa 5. 6. 2012

Twister (11)
Peter Marcin, Andy Kraus, SK, 2001; Zabavny program, 55min
Vraj jedenasta epizoda predchodcu televizneho Uraganu. Zname postavy (maly Mirko, pani Maria, Laslo Komarom) aj styl vtipov, nic prekvapujuce, vsetko expected... Aspon som sa zasmial. Dalsie epizody sem asi nebudem komentovat, asi nebude co.
Hodnotenie: C; počul som dňa 8. 6. 2012

Tajemství Templu (1)
Arnošt Vašíček, CS, 2008; Fantasy, 25min
Strašne vela tam toho rozpráva rozprávač, kým nás uvedie do deja. A aj to opisuje neskutočné hlúposti, ako že hlavná postava si ráno obliekla zelené bavlnené tričko bez rukávov a čo ja viem čo ešte. Pravdupovediac ani neviem, či by som to zvládol dopočúvať, keby som nevedel o čom to je (z TV seriálu). Diel 1. z 5.
Hodnotenie: C; počul som dňa 8. 6. 2012

Tajemství Templu (2)
Arnošt Vašíček, CS, 2008; Fantasy, 26min
Oproti prvému dielu sa zmenšil čas otravovania rozprávačom, ale ešte stále by to mohlo byť lepšie. V príbehu sa aj konečne začalo niečo diať a I'm looking forward počúvating ďalší diel. Strážcovia duší, ktorí sú opisovaní na začiatku, sa tu zatial neukazujú, ale podla popisu strašne pripomínajú Observerov z Fringe.
Hodnotenie: B; počul som dňa 8. 6. 2012

Výpalné na Noon Street
Raymond Chandler, CS, 2002; Detektívka, 24min
5 príbehov a 5 detektívov, príbeh piaty. Stiahli a počúvali sme to u môjho M. Nebolo to vôbec napínavé, rozuzlenie bolo nijaké, a teda miestami nebolo rozumieť, že koho to vlastne zastrelili. Čiže nič moc... Škoda, nadpis to malo dobrý :D
Hodnotenie: E; počul som dňa 21. 6. 2012

» Nasledujúca strana »Posledná strana »»
strany: 1 · 2 · 3 · 4