M@trixXov brlôžtek

   I’ll be there when you fall   And they’ll be no pain at all  And I’ll be your shelter... Your shelter from the storm

Stolové hry

Moje hry:

Caverna 1-7 ★★★★★ 30 min/hráč

Trpaslíci stavajú jaskynné obydlie a starajú sa o prilahlé pozemky. Najväčší problém je v neobmedzenom čase na premyslenie ťahu, čo zdržuje, pri viacerých hráčoch teda trvá hra absurdne dlho. Spravodlivo nastavené pravidlá, viaceré porovnatelné stratégie. Dosť zamotané aby sa to na jednu hru neoplatilo vysvetlovať.

Mysterium 2-7 ★★★★★ 42 min

Dixit, lenže namiesto slov je nápovedou sfetený obrázok a háda sa miesto činu, vrah a zbraň. Kooperatívna, vyhrávajú alebo prehrávajú všetci.
Rozšírenia: Hidden Signs, Secrets and Lies (kartičky všetkých typov navyše)
Pozri aj: Dixit

Legendy Západu 2-6 ★★★★★ 90-120 min

Hra s otvoreným svetom odohrávajúca sa na divokom západe. Cielom je stať sa najväčšou legendou, k čomu vedú Viaceré rôzne stratégie, pre každú postavu existuje nejaká výhodná stratégia. Vďaka bodovaniu, dobrému vyváženiu tých stratégií a kompenzáciám je velmi vyrovnaná a do konca neni jasné, kto vyhrá. Trochu chaotické pravidlá, niektoré veci sú nevysvetlené, alebo sú na zvláštnych miestach. Dosť zamotané aby sa to na jednu hru neoplatilo vysvetlovať. Mačka 10/2020

Mars:Teraformace 1-5 ★★★★★ 90-120 min

Stratégia o kolonizácii Marsu. Pomalý rozbeh, strašne vela vecí, ktoré sa dajú robiť a na ktoré treba vedieť dávať pozor, ale potom, ako sa tá hra dostane do krvi, to neni problém. Na začiatku sa treba sústrediť na vylepšovanie do budúcnosti a nezabudnúť na štandardné projekty ani tituly. S rozšíreniami sa hra o čosi predlžuje. Dobre vyážená. Darček 11+12/2022 + 3/2023
Rozšírenia: Předehra (extra mechanizmus + karty navyše), Hellas&Elysium (iné hracie plochy), Kolonie (extra mechanizmus + karty navyše), Promo karty CZ 5+7+23ks (karty navyše), Hráčske dosky (náhrada zlej verzie zo základnej hry)

Stanica Paranoia 4-6 ★★★★☆ 30-40 min

Sme zavretí na opustenej základni a medzi nami sa od jedného nakazeného šíri vírus, ktorý mení úlohy hráčov medzi dvoma teamami. Biedne napísané pravidlá, nesystémová krabica. Kupené 12/2012
Pozri aj: Sabotér

Carcassonne 1-6 ★★★★☆ 35 min

Strategická stavba miest, ciest a kláštorov. Jednoduchá, ale tým ako funguje bodovanie dosť nepredvídatelná a do konca nemusí byť jasné, kto vyhrá. Keďže hráči vedia "ukradnúť" iným hráčom rozrobené body, vie naštvať, ale menej ako Osadníci. Jednoduché mechaniky aj pravidlá.
Rozšírenia: Hostince a katedrály (6. hráč, nové kartičky+niekolko ďalších pravidiel)

Krycie mená 2-8 ★★★☆☆ 15 min

Povedať jedno slovo ktoré namieri spoluhráčov k čo najviac odhaledným správnym slovám. Jednoduchá a kreatívna, ale málo slovíčok, tak sa po pár hrách začnú ukazovať vzory, čím to stráca na zaujímvosti.
Pozri aj: Dixit

Petrichor 1-4 ★★★☆☆ 20 min/hráč

Strategická hra o pršaní a zbere úrody. Velká krabica s mnoho prvkami, ale hra je velmi jednoduchá - dejú sa v podstate len štyri veci - takže si ju človek poriadne neužije. Zo základnej hry kričí, že je neúplná a že by si želala rozšírenia, čo je ale pri 50€ hre dosť nefér. Mačka 10/2020

Scrabble 2-4 ★★★☆☆ ?

Skladanie slov na krížovkoidný spôsob. Málo variability.

Sabotér 3-10 ★★★☆☆ 30 min

Jedna z prvých hier, ktoré som mal. Trpaslíci v dvoch teamoch stavajú tunely k zlatu, pričom niektorí to naschvál kazia. Jednoduché pravidlá. V troch hráčoch je hra strašne nevyvážená.
Pozri aj: Stanica Paranoia

Dixit 3-6 ★★★☆☆ 30 min

Hráči hádajú, ktorá z halucinačných kartičiek najlepšie vystihuje povedané slovo, pričom ale hra nemá hlbší zmysel. Jednoduché pravidlá.
Rozšírenia: Quest (2), Journey (3), Origins (4), Revelations (7) (kartičky navyše)
Pozri aj: Mysterium, Krycie Mená

Alias 4+ ★★☆☆☆ 45+ min

Treba ukázať, popísať alebo nakresliť zadané slovo. Slovenské slová a to, ako je hra nastavená, trochu zabraňuje problémom, aké sú pri aktivitách, ináč je to ten istý čert.
Pozri aj: Aktivity

Bang! 4-7 ★☆☆☆☆ 20-40 min

Hra s ktorou sme sa stretli na strednej, je hrozne nevyvážená, takže šerif umre, pomocník prehrá, banditi vyhrajú, odpadlík buď umre alebo prehrá. Možno, keď hrajú viacerí, to dáva väčší zmysel, ale mne sa zdá, že to nikdy nefungovalo ani tak.

Aktivity Kompakt CZ 3-16 ★☆☆☆☆ ? min

Treba ukázať, popísať alebo nakresliť zadané slovo. Problém je to, že hra je kvôli hernému plánu jednotvárna, slová v češtine komplikujú hádanie (ktorý preklad uznať?) a pomedzi to sú naozaj trápne debiliny. Kupene 10/2011
Pozri aj: Alias

Čo má Trias alebo Skookie, alebo niekto iný, čo poznáme:
Osadníci Katanu - dobrá hra, ale nevyvážený boj o rovnaké zdroje, zdrojom hádok - Triasova sestra
Válka susedů - debilina, nemáme
Chrononauti - Keďže človek nevie čo sa tam deje, ukončenie hry je Trias
Vládci podzemia - Mne sa páčilo, jedna z prvých hier čo sme hrali viackrát. Fantasy boj za opačnú stranu - Trias
Zaklínač - Po pár hrách zostane jednotvárny - Trias
Vúdú - Jednorazová party somarina - Skookie?
Harry Potter Bitka o Rokfort - Megalomanská hra, ktorú sme neprešli napriek podvádzaniu, možno sme niečo robili zle. - Trias
Disco šváby - Trias
Trol - Trias
Everdell/Divukraj: Ňuňu strategická hra o zvieratkách v lese. Vďaka limitom vyvážená a hrala ju aj K. Trias.
Wingspan: Strategická hra o vtákoch, zaujímavý je mechanizmus, že v každom ďalšom kole toho ide robiť menej a menej. Neni zlá. Trias
Spirit Island: Kooperatívne psycho, ktoré trvá milión hodín a dohodnúť sa, čo ideme robiť, sa takmer nedá. Trias.
Černé Historky: Logická hádanka, akurát ich je vždy 50, keďže sme ich mali už tolko, je to otrepané a vela sú čisté sprostosti. M&M&M.

Rialto 2-5 ★★☆☆☆ 45-60 min

Obsádzanie mesta poslancami a mostami. Moc sa nám to nepáčilo, ale ja vlastne celkom neviem prečo. Bundle s Cavernou. Predané.

Velbloudí dostihy 2-8 ★★☆☆☆ 20-30 min

Preteky ťáv + tipovanie, ktorá vyhraje. Jednoduchá, ale podla mňa dosť nefunguje. WTF darček 2019?. Predaná.

Únikovka: Skaza Londýna 1-6 ★☆☆☆☆ 60 min

Escape room v kartičkách, lenže časť úloh je vyslovene nezmyselná (rozbiť sklo namiesto hladania kódu). Hratelné len raz. Predané.

Pekelný stroj 4-8 ? 15 min

Ani sme to neskúšali, ale vyzerá to ako úplný random kde človek s ničím nič nespraví, možno trochu klamania, že kto je dobrý a kto je zlý. Mačka 10/2020. Predané.

Švábí šalát 2-6 ★★☆☆☆ 10-20 min

Rýchla party hra, ktoré nemám rád, pri ktorej treba rýchlo klamať o názvoch zelenín. Predané